Tort tortowi nie rowny


Na ten najważniejszy dzień w życiu panna młoda szykuje się w najmniejszym szczególe. Wszystko musi być perfekcyjnie zaplanowane, od bukietów na stołach po spinki we włosach. Nie inaczej jest z serwowanymi gościom weselnym przysmakami.

Menu na weselu jest ustalane dużo wcześniej. Obecnie sale weselne proponują swoim klientom wiele dodatkowych opcji poza klasycznym wyborem dań. Zaserwowane mogą być egzotyczne przekąski, sposób podania może być zarówno klasyczny, jak i na zasadach szwedzkiego stołu, czy wreszcie uwzględnione zostają indywidualne diety i nietolerancje pojedynczych gości.

Przed takimi samymi wyzwaniami stoi obsługująca wesela branża cukiernicza. Torty weselne muszą sprostać trzem podstawowym wymogom: doskonałej aranżacji wizualnej, wybrednym podniebieniom panien młodych oraz ewentualnym uczuleniom weselnych gości.

Wiele panien młodych wybierając tort chce, aby pasował on do całej aranżacji przyjęcia. Nietypowe kolory, ozdoby cukrowe, czy nawet żywe kwiaty stają się często wymogiem, nie opcją. Torty weselne niejednokrotnie przybierają również nietypowe kształty. Nie tylko klasyczne piętrowce, ale również kształty ulubionych zwierząt, czy aut pojawiają się na weselnych stołach. Niektóre pary decydują się również na własne zdjęcie nadrukowane wprost na masie cukrowej.

Nie na wszystkich weselach dominuje również klasyczny, śmietanowy smak. Niekiedy dodawane są do niego egzotyczne owoce, czasem sam krem otrzymuje niecodzienny posmak. Często wybieranymi są również smaki „modne” w danym okresie. Obecnie jest to słony karmel, kawa, a nawet różnego rodzaju alkohole.

Ostatnią kwestią są nietolerancje i diety. W obecnych czas nareszcie dba się o wszystkich gości, zamiast zmuszać do szukania czegoś dla siebie wegetarian lub np. osób nietolerujących glutenu. Przez wzgląd na tą wiedzę młode pary często decydują się na dwa lub więcej tortów weselnych. Jeśli osób o specyficznej diecie jest więcej dostają one swój osobny tort lub pięterko. Czasem zamiast tortu szykowane są babeczki spełniające różne wymogi konsumpcyjne. Każdy dostaje coś słodkiego dla siebie.

Gorąco zapraszamy: https://cukiernia-piskorska.pl/